Wyścigi skuterowe - Zachodniopomorskie

Moderatorzy: Apple, trzeci, Simon

Simon
Klubowicz

Wyścigi skuterowe - Zachodniopomorskie

Postautor: Simon » wt 23 cze, 2009 09:47

Dobra pierwsi chętni już się wpisują.

Dobrze by było ustalić czy będzie składka od zawodnika i ile będzie wynosiła, oraz jakiś regulamin upoważniający zawodnika do startu.

Odnośnie składek to czekam na info od Ciebie Dawid :padam:

Co do regulaminu to lepiej gdyby nie był tak surowy jak do amatora bo wtedy nikt z chętnych nie wystartuje. Ja wprowadziłbym obowiązek zakładania ochraniaczy na łokcie i kolana, kaski ochronne ( nie wiem czy tylko zamknięte czy mogą być i otwarte) no i jakieś rękawice.

Co do skutera to po prostu startujący powinien zdjąć sobie przed startem lusterka, jeżeli posiada i podwiązać nóżkę centralną jeżeli jej konstrukcja ogranicza mobilność skutera. Wtedy jest i bezpiecznie i funkcjonalnie bo każdy może sobie przyjechać na tor skuterem i szybko zrobić te rzeczy. Ja bym im w tym pomógł ;)

Jeszcze jakieś informacje ? Bo ludzie pytają :)

dawkus
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: dawkus » wt 23 cze, 2009 11:19

Tak, najgorsza kwestia... pogotowie, straż... Kwestia jest do obgadania jeszcze do konca tygodnia(chopaki z polic), tak jak kwestia poprowadzenia innego toru jazdy aby zmniejszyć ryzyko gleby(pierwsza eliminacja aby zbadać co za czuby przyjadą)... sami widzielismy jak koleś z ZIPP przy 20km/h sobie zrobił kuku... mowie, kwestia bezpieczeństwa została.

Simon
Klubowicz

Postautor: Simon » wt 23 cze, 2009 13:43

Czyli chcemy robić aż tak profesionalnie ? :hyhy:

Myślałem, że to będzie coś jak np na zlotach - chłopaki mają możliwość pojeżdżenia po torze, dajemy im nr startowe, kilka osób ogarnia czy wszystko ok ze skuterami i dzida :)

Z harmonogramem problemu nie będzie bo zawodników dużo nie będzie i dzielić ich na klasy też raczej sensu nie będzie. Chyba, że zjawi się większa ilość to wtedy ( ale i tak z czasem się wyrobimy).

W skrócie ( nie wiem w jakich godzinach miałoby to jeszcze być ) :

1h - Zbiórka, chłopaki wpłacają mamonę, dostają numerki startowe i w razie czego dzialimy ich na max 2 klasy ( 50 i 70ccm).
2h - Chłopaki ogarniają skutery tak aby mogły być dopuszczone do wyścigu ( ja z kimś tam mogę to sprawdzać), sprawdzamy ubiór ( ochraniacze, kaski, rękawice)
3h - tutaj żeby się zmieścić to trening 5 okrążeń, kwalifikacje i 2 biegi.
Sumujemy punkty z 2 biegów i robimy listę z wynikami ;]

Zapewne Badanie kontrolne przejdzie szybko i sprawnie więc jeszcze w 2 godzinie przejdziemy do czynności z godziny 3. Wtedy ew zwiększymy liczbę okrążeń zapoznawczych.

dawkus
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: dawkus » wt 23 cze, 2009 13:46

Simon, wszystko fajnie jak się nic nie dzieje :)
Zachodniopomorskie Forum Samochodowe
www.z-f-s.pl
Automobilklub Zachodniopomorski
www.akzp.pl
:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_
Seat Arosa 03, 1.0 + podtlenek LPG
Renault Megane 1.6 + LPG

Awatar użytkownika
Norbi
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » wt 23 cze, 2009 18:05

205rt pisze:wszystko fajnie jak się nic nie dzieje :)

ja zawsze myślałem że fajnie to jak coś się dzieje !! :wstyd: co do zabezpieczenia to zgadzam się w 100% karetka musi być, co by to wszystko miało ręce i nogi
Myszkorowski Team www.myszkorowski.tnb.pl
Obrazek

mlody
Klubowicz

Postautor: mlody » wt 23 cze, 2009 21:11

Oj tak, karetka jest tu na miejscu, tym bardziej że jak raz się wywaliłem na torze to w biurze ani nigdzie nie było apteczki, to koval mi opatrunek robił ;p bo w jeansach można sobie zrobić kuku.
Ale kiedyś glebę trzeba zaliczyć, nie ma bata ;)

KoVaL
Klubowicz

Postautor: KoVaL » sob 18 lip, 2009 21:02

karetka nie ma sensu kupę hajsu bez sensu wywalone ... są wolontariusze z jakiś stowarzyszeń charytatywnych którzy maja sprzęt i zrobią to prawie za darmo ew. za transport czy tam piwko... ogarniałem już takie coś w sprawach zakończenia/rozpoczęcia sezonu skuterowego...

a jak nie to ja moge opatrunki robic xd za browara :PP

mlody
Klubowicz

Postautor: mlody » ndz 19 lip, 2009 10:37

Jeżeli wyścigi w ogóle dojdą do skutku, bo coś ostatnio temat ucichł :|

Awatar użytkownika
davyjohn
Klubowicz

Postautor: davyjohn » ndz 19 lip, 2009 12:57

KoVaL, znasz procedury postępowania przy wstrząśnieniu mózgu rozumiem itp zdarzeniach? Przy urazie kręgosłupa też założysz opatrunek i wyślesz delikwenta do domu?
Mitsubishi Galant EA5W - 2.5 V6 163KM +LPG
Toyota Celica VI gen (AT200) - 1.8 115KM automat - emerytura
Mitsubishi Galant E88A - 2.5 V6 170KM 4x4 - cywil w służbie rajdowej ;)

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » ndz 19 lip, 2009 16:15

Mi stykło gdy zobaczyłem, jak Pan w najwolniejszej klasie tak wyrypał., że ledwo się pozbierał. A zawodnik na Yamaha leżał prawie co wyścig, a tylko spodnie obtarł :rotfl: . Co prawda upadać na motorze też trzeba umieć.
Nie chcę mysleć, jak wygląda rączka lub bioderko bez ochraniaczy.

KoVaL
Klubowicz

Postautor: KoVaL » ndz 19 lip, 2009 20:52

davyjohn pisze:KoVaL, znasz procedury postępowania przy wstrząśnieniu mózgu rozumiem itp zdarzeniach? Przy urazie kręgosłupa też założysz opatrunek i wyślesz delikwenta do domu?

a znasz procedury pisania ironicznego zdania na koniec postu ;>?

Awatar użytkownika
davyjohn
Klubowicz

Postautor: davyjohn » ndz 19 lip, 2009 21:03

Ogarnąłbyś moją wypowiedź całościowo to byś zrozumiał przesłanie...

No ale rozumiem że karetka jest bez sensu - do tego ironia Twoja się raczej nie odnosiła, co?
Mitsubishi Galant EA5W - 2.5 V6 163KM +LPG

Toyota Celica VI gen (AT200) - 1.8 115KM automat - emerytura

Mitsubishi Galant E88A - 2.5 V6 170KM 4x4 - cywil w służbie rajdowej ;)

Simon
Klubowicz

Postautor: Simon » wt 21 lip, 2009 16:22

Zluzujcie.

Poszło info - zobaczymy czy będą jacyś chętni i ile osób się w ogóle wpisze.

guli
Klubowicz

Postautor: guli » śr 22 lip, 2009 16:01

Młody napisał na forum skuterowym.

mlody pisze:Uwaga posiadacze skuterów!
Specjalnie dla Was powstał projekt zrobienia ligi skuterów dla amatorów! To oznacza, że teraz każdy kto chce spróbować swych sił w wyścigach skuterowych, ma szansę to zrobić!

Wyścigi są organizowane przez Auto Klub Szczecin. Cena wpisowego wynosi 10zł dla członków AKS, oraz 20zł dla ludzi nie zrzeszonych.

Terminy eliminacji:
1. 16.08.
2. 30.08
3. 13.09.
4. 20 lub 27.09

Aby walczyć o nagrody należy wystartować w przynajmniej 3 wyścigach. Warto brać udział – na zwycięzców czekają nagrody!

Dodatkowo osoby które są chętne na posiadanie licencji sędziowskiej oraz przynależności do Auto Klubu będą miały taką możliwość na początku października. Odbędzie się wtedy kurs i egzamin na ową licencję.
UWAGA ! Jeżeli chętni, którzy pragną wystartować w zawodach nie mają karty motorowerowej lub ukończonych 18 lat, warunkiem dopuszczającym was do startu w wyścigach będzie zgoda rodziców.
Zgłoszenia możecie dokonywać pod podanym adresem mailto:ligaskuterow@ak.szczecin.pl. W zgłoszeniu podajecie swoje dane ( imię i nazwisko, wiek), markę i model skutera oraz jego pojemność ( to umożliwi nam podział was na klasy aby było uczciwie).

Minimalna ilość zawodników, która sprawi, że zawody ruszą to 20. Wpisujcie się ! Gwarantowana dobra zabawa !

Pełny regulamin wyścigów zostanie opublikowany w tym temacie 2 tygodnie przez zawodami. Tam znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tych zawodów. Więcej informacji znajdziecie również niedługo na forum about:www.ak.szczecin.pl, gdzie serdecznie zapraszamy do dyskusji związane z tematem wyścigów skuterowych.

Zapraszamy wszystkich zawodników do wspólnej rywalizacji jak i kibiców do wspierania startujących!

Zapisy od 21.07 !

:szok: minimalna ilość zawodników, która sprawi, że zawody ruszą to 20 ?!

nie to że jestem pesymista ale jak sie 10 zglosi to bedzie dobrze ;)

Simon
Klubowicz

Postautor: Simon » śr 22 lip, 2009 18:55

Guli dla 10 osób się nie opłaca robić niestety...

Albo min 20 i się bawimy albo nie. Lajf is brutal.

Wróć do „Off-Topic”