Pogaduchy o organizacji imprez

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co jest związane ze sportami motorowymi.

Moderatorzy: Apple, trzeci

reza
Klubowicz

Postautor: reza » ndz 09 sty, 2011 18:15

to przenosimy się(sędziowie i zawodnicy) do Stargardu %)
E36 318i m40 GT:)

dawkus
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: dawkus » ndz 09 sty, 2011 20:08

To nic nie da... trzeba zrobić coś nie zależnego od leśnych dziadków... czy tu czy tam takie "członki" są w klubach na stołach.
Zachodniopomorskie Forum Samochodowe
www.z-f-s.pl
Automobilklub Zachodniopomorski
www.akzp.pl
:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_:_
Seat Arosa 03, 1.0 + podtlenek LPG
Renault Megane 1.6 + LPG

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » ndz 09 sty, 2011 20:18

Ale jesli chłopaki ze stargardu będą jak "modeleRc" na swoim rozrachunku, to da. ;) Z tym, że wtedy ni ma dorzucania do imprez. I tak trzeba zrobić.

Awatar użytkownika
Marcinos
Klubowicz

Postautor: Marcinos » ndz 09 sty, 2011 20:31

Tommur pisze: do imprez.

Których?

A tak poważnie to pomógł bym coś w klubie przy organizacji imprez ale mam mega kiepskie godziny pracy. Tommur wyjaśnij jak "modele" prosperują??

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » ndz 09 sty, 2011 20:33

To nie temat na dyskusje na forum. Pogadamy przy okazji ;)

Awatar użytkownika
Marcinos
Klubowicz

Postautor: Marcinos » ndz 09 sty, 2011 20:36

Si :)

reza
Klubowicz

Postautor: reza » pn 10 sty, 2011 20:03

Kuba i Tomik wyszli z inicjatywą 6 RS'ów w roku bez leśnych dziadków... jak dla mnie bomba i pomogę im w tym jak tylko będę mógł :ok: bo to mogą być naprawdę dobre imprezy :) pewnie problem bedzie z sędziami... więc mój apel jest taki aby połączyć siły i razem zrobić cos "dobrego",może 2 rundy da się zorganizować w Szczecinie lub okolicy?

bo jesli nie zrobimy nic razem to po prostu rajdy amatorskie umrą w naszym regionie na amen... będziemy się spotykać super doinwestowanymi furami na mega laczkach na paksie w szczecinie raz w miesiącu :rotfl:
E36 318i m40 GT:)

przemas RS
Klubowicz

Postautor: przemas RS » pn 10 sty, 2011 20:49

raz w miesiacu na paksie :rotfl: to by bylo zbyt piekne . ale mysle ze chlopakom ze stargardu trzeba pomoc jestem za

tomik^^^
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: tomik^^^ » pn 10 sty, 2011 21:07

musze troche sprostowac pewne wypowiedzi
jest w to zaangazowanych wiecej ludzi niz ja i kuba , oczywiscie nadal potrzeba osoby chetne do dzialania
liczymy na sedziow z AKS kwestie finansowe sa w trakcie omawiania bo to jest wlasnie kosc niezgody pomiedzy starszymi dzialaczami a mlodymi "wilcami"
w swoich szeregach potrzebujemy "lesnych dziadkow" bo sa oni przeciwwaga dla naszych czesto szalonych pomyslow i posiadaja duze doswiadczenie organizacyjne
bardzo mocno psujaca atmosfera w naszych szeregach sa wybory nowego zarzadu , dziwnym trafem brakuje chetnych na stanowisko prezesa :(
no i sa pewne kwestie odnosnie statutu bo ogranicza on nas w organizowaniu czegos wiekszego , niestety stary zarzad nie chce wziasc na siebie odpowiedzialnosci tych zmian a nowy zarzad powstanie zapewne dopiero w marcu albo kwietniu to oznacza ze o rs zimowym mozna zapomniec :/ i to tyle
pozatym jest juz ten temat zalozony u was na forum
sms 2011
niema jak to dobra rada
http://www.hukisyn.pl

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » pn 10 sty, 2011 23:01

reza pisze:o przenosimy się(sędziowie i ...........) do Stargardu

A po co mam sie przenosić do Stargardu. Mieszkam w Szczecinie i się na razie nie przeprowadzam :% .
Po drugie, sędziowałem na Kormoranie, Monte Karlino - inni sędziowie na Elmocie i innych rajdach w Polsce. Nie zauważyłem, aby się przenosili do innych klubów po to by tam sędziować :). Temat ze Stargardem był zawsze jasny "U nas (w Stargardzie) jest wolontariat i sędziowie pracują za darmo (ale nie płacą składki rocznej)." Kto chciał w to wchodził i tyle.
www.z-f-s.pl
www.akzp.pl

tomik^^^
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: tomik^^^ » pn 10 sty, 2011 23:53

wolontariat to najlepsza sprawa niestety w naszym rejonie brakuje prawdziwych milosnikow tego sportu a chcac sie rozwijac i robic lepsze , wieksze i szybsze imprezy potrzebni sa sedziowie a skoro takowych za " free" nie ma jedyne rozwiazanie to zaplacic choc i z tym moze byc problem
np jak ogladam telewizje to widze samych uczynnych i pomocnych ludzi wrzuca 1 zl do puszki i juz jest rozgrzeszony miasto szczecin i stargard maja z 500 000 ludzi a 30 sedziow nie mozna znalezc
niema jak to dobra rada

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » wt 11 sty, 2011 07:21

tomik, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jak widziałeś w Szczecinie. Co najmniej połowa sędziów w Szczecinie to uczniowie lub studenci. Przeciez oni tak sobie dorabiają. Bądźmy szczerzy, gdybyśmy nie płacili sędziom to gwarantuję ci, że byłoby ich 1/3 do połowy mniej. I co wtedy? Niestety nie mamy w Szczecinie Kuchara, Hołka wokół których skupiłaby sie młodzież i zapaleńcy. a jesli 500zł-1000 rozwala imprezę, bo nie ma dla sędziów to za ile chcesz je robić? Wyjazd sędziów na kormoran kosztował Olsztyn koło 1600zł. (za dwa dni) . Powaliło ich nie? To ile musieliby zapłacić za 30 :przestraszony: . Ale zapłacili, bo nie pojechałby jeden z odcinków (notabene fajnie pracowało się z chłopakami z Orskiego :) ) Ludzie byli z całej polski (z Białegostoku, Nowe Miasta Lubawskiego, Olsztyna, Łodzi, Szczecina, Tomaszowa Mazowieckiego, Torunia, Trójmiasta i Warszawy. ). I powiem Ci, była zajebista atmosfera. A to był tylko PPAiK i RD3L (startował Szaniewski, Typa, Szeszko/Jemakow. Nie do pomyślenia w Szczecinie. Mieście które dorzuca na sport samochodowy mniej niż gmina Braniewo :zalamany: .

Swego czasu byłem w samochodówce na rozmowach z dyrektorem. Maja kółko samochodowe. Chciałem z chłopakami zagadać. Od razu padło stwierdzenie, że za darmo nie robią. A dla dyrektora było ważniejsze, że Liszczak nie udostępnia mu toru dla gokartów niż rozmowa o sporcie saochodowym. Ogłoszenia o naborze na sędziów wieszałem. Przyszło 3 kandydatów z samochodówki. 2 olało sprawę jak pierwszego dnia dowiedzieli się, że lekarz 50zł i składka 50zł (nieważne że składkę mogli odrobić pracując na PZ jakby za darmo - kasa z ich wypłaty poszłaby na składkę). I tak odpuścili.

Trza sie nie załamywać i działac dalej. Niestety atmosfera robi swoje jak Norbi pisał. A to ciężko zmienić.

P.S. A tak wygląda zakończenie sezonu w Olsztynie. http://rally.olsztyn.pl/download.php?id=913
Organizuje je ZO PZM, a nie kluby. Acha wybory do ZO PZM chyba w marcu lub kwietniu. Są chętni na kandydatów do okręgu? Może któryś z rewolucjonistów się zdecyduje? Startujcie i zmieńcie ten sport w regionie :ok: .
Puki

tomik^^^
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: tomik^^^ » wt 11 sty, 2011 07:56

dlatego wpisowe na imprezy idzie w gore by pokryc koszt sedziow i tym sposobem moze uda sie rozwiazac ten problem ale ani ja ani kuba nie jestesmy osobami wladnym do podejmowania takich decyzji to ze nie mamy darmowych sedziow to np wina zawodnikow skoro nie startuja mogli by posedziowac albo wkrecic w to swoich znajomych chcialo by sie niskie wpisowe ale tez nikt nie kwapi sie do pomocy , takie bledne kolo .
niema jak to dobra rada

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » wt 11 sty, 2011 07:57

tomik^^^ pisze:dziwnym trafem brakuje chetnych na stanowisko prezesa :(

No to dawajcie swojego człowieka na prezesa lub chociaż do zarządu :)

www.z-f-s.pl

www.akzp.pl

Awatar użytkownika
Tommur
Klubowicz

Postautor: Tommur » wt 11 sty, 2011 08:01

tomik^^^ pisze:zawodnikow skoro nie startuja mogli by posedziowac albo wkrecic w to swoich znajomych chcialo by sie niskie wpisowe ale tez nikt nie kwapi sie do pomocy , takie bledne kolo .

No tą kwestię rozwiązano w Olsztynie i poznaniu, bo tam zawodnicy bardzo dużo pomagaja i mają duzy wpływ na imprezę. Tam juz wiedza, że samo sie nie zrobi, a klub to nie tylko sędziowie, ale tez zawodnicy. Chociaz nie mozna narzekać, bo w 2009 kilku duzo pomagało, a reza ratował jedzonkiem :).

www.z-f-s.pl

www.akzp.pl

Wróć do „Wokół rajdów”