Aparatura do modelu

Moderator: SMK

mateusz-d
Klubowicz

Aparatura do modelu

Postautor: mateusz-d » czw 24 paź, 2013 20:26

Witam koledzy, potrzebne jest wsparcie w wyborze apki w zasadzie na przyszły sezon, ale zakupu chce dokonać jeszcze w tym roku.

Podpowiedzcie co zakupić, na co zwrócić uwagę. Większość klubowiczów ma chyba mt-4 sanwe.
Ma to być zakup na dłużej więc dobrze żeby miała potrzebne funkcje tak żebym za rok nie myślał ze lepiej było dołożyć i kupić coś lepszego.

Jakieś najlepsze rozwiazanie cena/jakość. Czy MT-4 rules i nie ma co szukać w tej cenie nic innego?

Jest teraz w dobrej cenie spektrum dx3r pro.
Kyosho DBX 2.0 / Team Losi LST2

Szymon S.
Klubowicz

Postautor: Szymon S. » czw 24 paź, 2013 22:41

W tej cenie chyba ciężko znaleźć coś podobnie dobrego. Co do spektruma to mam od zawsze do nich jakieś awersje więc nie będę się stronniczo wypowiadał :P Polecam futabe 4pk :D
Team Associated RC8T
Team Associated TC5R
Team Associated SC10 4x4

mateusz-d
Klubowicz

Postautor: mateusz-d » czw 24 paź, 2013 23:34

Ok. Widziałem ze w podobnej cenie są futaba 4pks i mt4. Coś je różni? Wskaźniki pakietów pewnie maja obie.

A powiedz z tego sklepu co likwidują maja coś z aparatur? Do kogo tam można się zwrócić?

[ Dodano: Czw 24 Paź, 2013 23:37 ]
Poprawka Futaba 4PLS, a to różnica znacząca :)

sebas86
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: sebas86 » sob 26 paź, 2013 14:54

MT4 d. nie urywa. Ale, że RC kosztuje to specjalnie mnie nie dziwi taki a nie inny stan rzeczy. Najbardziej zirytował mnie sposób zaprojektowania mocowania na smycz - wystarczy większe przeciążenie i pęka plastik, w miejscu rygla, co powoduje wysunięcie całego mocowania. Kolejny słaby punkt to rolka menu - nie używam aparatury długo i zbyt często, a już czasami się zdarza, że rolka przeskakuje w przeciwną stronę niż bym sobie tego życzył. Czyli krótko mówiąc nieco kuleje jakość wykonania. I szkoda, że MT4 przychodzi ze zbędnymi pierdołami np. serwomechanizmami, których raczej nie użyję, a które na pewno, niepotrzebne, podbijają cenę.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to wygląda spoko. Wygodne menu. Można ustawić alarmy na wartości z czujników, więc telemetria może się przydać i na zawodach. A na treningi jest wygodny licznik okrążeń. A to co najważniejsze czyli zasięg i bezawaryjność na razie bez problemów, czyli tak jak być powinno. I praktycznie nie je akumulatorków (używam NiMH Sanyo i ładowałem je jak dotąd tylko raz - dla pewności ;)).

Niestety nie jestem w stanie docenić reszty walorów (miksowanie kanałów, czy dodatkowe dwa kanały etc.) bo najnormalniej w świeci nie mam z czym tego użyć.

PS. Do MT4 mogę dorobić czujniki po kosztach części (wychodzi kilka zł w porównaniu z oryginałem). ;)

PPS. To moja pierwsza, lepsza, aparatura, więc nie mam porównania z innymi z tej samej półki cenowej lub lepszymi.

Awatar użytkownika
Długoszewski M.
Klubowicz

Postautor: Długoszewski M. » sob 26 paź, 2013 17:44

Miałem już wiele aparatur zaczynając od radiówek po wysoko częstotliwościowe sanwy mx3 FHSS, spektrum dx3r, futaby 3pks, sanwy m11; wspomniana mt4 była pierwszą aparaturą która ośmieliła mnie jak i wielu znajomych mi zawodników/ amatorów rozzłościć, w każdym przypadku gubiła sygnał co przy praktycznie najnowszym systemie FHSS 4 jest śmieszne- widocznie trochę za dużo żółtki chciały zaoszczędzić. Patrząc z drugiej strony aparatura ta nie jest złym wyborem ze względu na to że nie ma nic na rynku za te pieniądze. Jeżeli już ktoś się skusi, niech kupi tylko i wyłącznie sprzęt na gwarancji, popsuje się, wysyłasz i wymieniają, jedyną kwestią jest czas... trzeba poczekać te 3 tygodnie na wymiane.

mateusz-d
Klubowicz

Postautor: mateusz-d » ndz 27 paź, 2013 15:59

Super, dziękuje Wam bardzo za podpowiedzi, daje to pewien obraz. Nie zmienia to postaci rzeczy ze dalej jestem w kropce. Cena na MT4 jest przekonująca bo 750zl w Polsce z gwarancja. Myślałem też nad zakupem dx3r pro bo akurat jest na amainhobbies na 269$ plus czujniki do telemetrii bo w zestawie ich chyba nie ma. Tego w sumie nie piszą.

Następna półka cenowa to już ponad 1200, a to już całkiem sporo. A chciałbym mieć telemetrię w apce, zwłaszcza pomiar z pakietów i temp silnika.

Futaby z telemetrią to już chyba sporo ponad 1000. Jeszcze muszę poczytać i poszukam, dzięki za dotychczasowe wskazówki i uwagi.

sebas86
Klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: sebas86 » ndz 27 paź, 2013 16:37

Może to Ci pomoże: pamiętaj, że aparaturę kupisz raz i możesz z niej korzystać z wieloma modelami. Sam na początku chciałem coś kupić za góra 300zł i w końcu padło na MT4 bo miała sporo pozytywnych opinii. Dałem więc ponad dwa razy więcej niż planowałem, ale też nie zamierzam jej wymieniać w najbliższym czasie. Już teraz apka służy mi do jazdy z trzema modelami, a za jakiś czas pewnie dojdą kolejne i dysproporcje w poniesionych wydatkach będą jeszcze bardziej widoczne (krótko mówiąc przez kilka sezonów więcej pieniędzy wydasz np. na akumulatory).

Poza tym mówi się, że każdy sprzęt traci najwięcej na wartości w momencie kupna, ale tak naprawdę nie jest to istotne do póki tego nie sprzedajesz. Kup więc coś z czego będziesz zadowolony przez lata.

-- edit --

mateusz-d pisze:Następna półka cenowa to już ponad 1200, a to już całkiem sporo. A chciałbym mieć telemetrię w apce, zwłaszcza pomiar z pakietów i temp silnika.
W MT4 pomiar napięcia akumulatorów będziesz miał tylko w przypadku spaliny, do elektryka musiałbyś np. kupić odbiornik rx462, który ma dodatkowy przewód do pakietu (rx461 pokazuje napięcie jakie dostaje przez złącze JST, czyli w przypadku elektryka z regulatora, w przypadku spaliny można dać bezpośrednio z pakietu - jeśli nie potrzebujesz regulatora napięcia np. do zasilania serwa i jeśli masz pakiet do zasilania elektroniki max 2S).

Awatar użytkownika
Długoszewski M.
Klubowicz

Postautor: Długoszewski M. » ndz 27 paź, 2013 19:47

Jedyny pomiar jaki mógłby być potrzebny, to temp. silnika, reszta to babranina i zbędne pieprzenie.

mateusz-d
Klubowicz

Postautor: mateusz-d » ndz 27 paź, 2013 23:11

Ewę to z tymi czujnikami to faktycznie za dużo zachodu a efekt mały. W zasadzie to pozostał mi dość oczywisty wybór tylko mt4 kupię w Polsce z gwarancja.
W stanach w tej cenie wchodzi w grę spektrum dx3r pro i futaba 4pls. Ale brak gwarancji.

[ Dodano: Pon 28 Paź, 2013 20:24 ]
Dzięki koledzy za podpowiedzi, zamówiona sanwa mt-4 z 2 letnia gwarancja.

Wróć do „Dowolny Temat”